Nowe strony
Pudełko wymiary
16 x 22.8 x 5.1 cm
16 x 22.8 x 5.1 cm
Waga około
0.6 kg
Ocena
7.13
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
na podstawie powieści (Novel-based)
imprezowa (Party Game)
Pozycja na BGG
6540
Ocena na BGG
7.13/10 na 242 głosy
Nazwa oryginalna
Nouvelles ContRées
Mechaniki
kooperacja (Cooperative Game)
opowiadanie (Storytelling)
TRN-04 progresywna kolejność (Turn Order: Progressive)
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 30 do 60 min.
Rok premiery
2021
Rok wydania
2023
Autor
Germain Winzenschtark
Nazwa oryginalna
Nouvelles ContRées
Ocena na BGG
7.14
Pozycja na BGG
7160
Poziom trudności
2.00 na 5
Pudełko zawiera
* instrukcja
* 84 zakładki
* kartonowy kompas
* 32 żetony liter
* 6 kart postaci
* synchroliteromierz ed. II

Opis

Jako przedstawiciele Ministerstwa Literatury zostaliście wysłani w podróż do świata książek. W ramach powierzonej Wam misji macie odnaleźć skrytą w gąszczu słów, leżącą gdzieś w tajemniczych Zaginionych Miastach, ukrytą prawdę. Waszą ekspedycję czeka wiele niesamowitych przygód i zwrotów akcji!

Nowe strony to oparta na współpracy gra skojarzeniowa, w której wspólnie wyruszycie na ekspedycję do dowolnej książki, jaką macie na półce! Na początku rozgrywki umieszczacie w książce zakładkę obozu – to miejsce, z którego wyruszycie. Kilkadziesiąt stron dalej umieszczacie zakładkę Zaginionego Miasta – to do niej musicie dotrzeć. Po drodze będziecie analizowali fragmenty tekstu i realizowali rozmaite misje, aby wyruszyć na kolejne strony i zbliżyć się do zwycięstwa.

Na czym to polega?

  1. W każdej rundzie 1 z graczy staje się narratorem i „wchodzi do książki” jako przewodnik grupy. 
  2. Przewodnik najpierw czyta w myślach krótki fragment z książki i oznacza go jedną z ilustrowanych zakładek, a następnie odczytuje ten sam fragment pozostałym graczom.
  3. Uczestnicy muszą uważnie wsłuchać się w tekst i wspólnie przeanalizować go pod kątem formy oraz znaczenia, a następnie spróbować odgadnąć, którą zakładkę wybrał przewodnik. Oprócz tego każdy z graczy dysponuje własną zakładką misji – jej rozwiązanie musi znaleźć w przeczytanym fragmencie.
  4. Jeśli grupa odniesie sukces, należy przesunąć zakładkę obozu w stronę Zaginionego Miasta. Jeśli grupie nie uda się wybrać właściwej zakładki, zakładka obozu pozostaje na swoim miejscu, a gracze tracą żetony liter albo zakładki misji.
  5. Aby wygrać, gracze muszą dotrzeć swoim obozem do Zaginionego Miasta, skutecznie je eksplorować i odnaleźć ukrytą prawdę.

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • Nowe strony perfekcyjnie łączą dwa wspaniałe hobby: czytanie książek i wspólną zabawę z grami planszowymi. To nie lada gratka dla wszystkich miłośników niezwykłych światów.
  • Gra pozwala spojrzeć na nowo na znane lektury i na nowo je eksplorować. Dzięki niej możemy jeszcze głębiej wejść do świata przedstawionego w książce i dać się zainspirować pojedynczymi zdaniami.
  • To coś więcej niż tylko zwykła, skojarzeniowa zabawa. Odgadywanie, jaką drogą podążały myśli przewodnika, stanowi tylko jeden z elementów gry. Oprócz tego czekają na nas zaskakujące misje, które wymagają od graczy nie lada skupienia. 

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2023-10-03 11:54:23
Nowe strony