Kocia klątwa
Pudełko wymiary
10 x 15.9 x 4.3 cm
10 x 15.9 x 4.3 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
7.03
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
dedukcja (Deduction)
imprezowa (Party Game)
Pozycja na BGG
5835
Ocena na BGG
7.03/10 na 311 głosy
Nazwa oryginalna
Maudit Mot Dit
Mechaniki
--------- (Communication Limits)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 3 do 6 osób
Czas gry
od 30 do 30 min.
Rok premiery
2022
Rok wydania
2023
Autor
Laurent Prin, Nathalie Saunier, Rémi Saunier
Nazwa oryginalna
Maudit Mot Dit
Ocena na BGG
7.20
Pozycja na BGG
6546
Poziom trudności
1.50 na 5
Pudełko zawiera
*120 kart
*kafelek
*instrukcja

Opis

Znajdź właściwe słowo – we właściwym momencie!

Otwórz pudełko i odkryj tajne hasło, a następnie pomóż innym je odgadnąć na podstawie dokładnie tylu wskazówek, ile wskazuje karta. Jeśli przeciwnicy domyślą się zbyt szybko, zgarną Ci punkty sprzed nosa, ale uważaj – starannie dobieraj słowa, bo jeśli Twoje podpowiedzi zostaną uznane za nieprecyzyjne, możesz paść ofiarą Kociej klątwy!

W tej niebanalnej grze skojarzeniowej starasz się zdobyć więcej punktów niż przeciwnicy, podając właściwe hasła i dając wskazówki, które pozwolą odgadywać je innym. Kluczem do zwycięstwa jest bystry umysł i mądre dawkowanie kolejnych podpowiedzi.

Na czym to polega?

  1. W każdej rundzie jeden z graczy będzie wymyślał podpowiedzi dla pozostałych. W tym celu odkrywa pierwszą kartę z puli i wybiera hasło do odgadnięcia. 
  2. Tył kolejnej karty wskazuje, ile podpowiedzi ma do wykorzystania aktywny gracz. Zależy mu, by pozostali odgadli hasło na podstawie dokładnie takiej liczby wskazówek. 
  3. Swoich podpowiedzi udziela pojedynczo. Muszą składać się one dokładnie z jednego słowa i być wyraźnie związane z hasłem, którego dotyczą.
  4. Jeśli hasło zostało odgadnięte na podstawie dokładnie tylu wskazówek, ile określono na karcie, punkty otrzymuje zarówno odgadujący, jak i podpowiadający. Jeśli komuś udało się odgadnąć hasło szybciej, sam zgarnia nagrodę. 
  5. Podpowiedzi muszą być związane z hasłem. Jeśli większość grupy uzna, że wskazówki gracza były zbyt mało precyzyjne, otrzyma on kafelek kociej klątwy. Ta przechodnia kara sprawia, że jej właściciel straci 4 punkty pod koniec gry. 
  6. Zwycięża osoba, która zgromadzi najwięcej punktów po dwóch kolejkach podpowiedzi. 

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • To prosta i angażująca gra imprezowa, w której nieustannie lawirujemy między naprowadzeniem innych na nasz tok myślenia a próbą skierowania ich myśli na inne tory… przynajmniej na jakiś czas.
  • Wspólna zabawa ze skojarzeniami doskonale pobudza naszą wyobraźnię i pozwala jeszcze lepiej poznać pozostałych i uczestników.
  • Na kartach znajduje się aż 880 słów, co razem ze specjalnym mechanizmem ograniczenia wyboru aktualnego hasła zapewnia mnóstwo unikalnych rozgrywek.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2023-10-24 09:49:13