MLEM: Agencja kosmiczna
Pudełko wymiary
31 x 31 x 7.1 cm
31 x 31 x 7.1 cm
Waga około
1.6 kg
Ocena
7.2
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
zwierzęta (Animals)
kości (Dice)
wyścigi (Racing)
eksploracja przestrzeni kosmicznej (Space Exploration)
Pozycja na BGG
1646
Ocena na BGG
7.2/10 na 2060 głosy
Nazwa oryginalna
MLEM: Space Agency
Mechaniki
kontrola obszarów (Area Majority / Influence)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
igranie z losem (Push Your Luck)
--------- (Track Movement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 30 do 60 min.
Rok premiery
2023
Rok wydania
2024
Autor
Reiner Knizia
Nazwa oryginalna
MLEM: Space Agency
Ocena na BGG
7.20
Pozycja na BGG
6891
Poziom trudności
1.70 na 5
Pudełko zawiera
*5 planszetek graczy
*40 żetonów astronautów
*64 żetony punktów
*6 kości
*1 pionek rakiety
*1 plansza rakiety
*1 kosmiczna mata
*4 żetony celów
*1 żeton kosmicznej porażki
*20 żetonów odkryć
*20 żetonów tajnych misji
*5 żetonów UFO
**1 pionek UFO
14 żetonów wyprawy
*instrukcja

Opis

Koty w kosmosie

Jest rok 2075. Zaraz po przejęciu kontroli nad światem koty znalazły nowy cel wypraw. Najlepsze zespoły miauczących specjalistów rywalizują o zyskanie przewagi w przestrzeni kosmicznej i nawet brak kciuków nie powstrzyma ich przed próbą sięgnięcia gwiazd. Kto wygra ten zaciekły wyścig pełen kocich kłaczków oraz wybuchających rakiet i położy łapkę na nieskończonych skarbach Drogi Mlecznej?

MLEM: Agencja kosmiczna to rodzinna gra planszowa, w której wcielamy się w kapitanów międzygwiezdnych wypraw. Ale nie takich zwykłych, bo nasi astronauci to… koty! Nieustraszone i uparte już dawno temu podbiły Ziemię, a teraz mają zamiar opanować cały kosmos. Podczas zabawy naszym zadaniem jest poprowadzenie kociej rakiety, by dotrzeć jak najdalej i uniknąć kotastrof. Przyda się zwierzęcy instynkt, który podpowie, kiedy najlepiej opuścić pojazd, oraz gotowość do podejmowania ryzyka.

Na czym to polega?

  1. Gra składa się z szeregu następujących po sobie wypraw kosmicznych, podczas których będziecie wybierać po jednym ze swoich astronautów-specjalistów, by wysłać go w kosmos. Róbcie to z rozwagą, gdyż każdy z nich posiada specjalną umiejętność, którą możecie wykorzystać na swoją korzyść. 
  2. O losach każdej wyprawy zadecydują kości – dowódca będzie nimi rzucał, a następnie decydował, które wykorzystać, by przemieścić się na planszy. Po każdym udanym locie możecie zdecydować, że Wasz koci astronauta opuszcza pokład rakiety i wysiada na danym księżycu lub planecie. W ten sposób gromadzicie punkty, bonusy i realizujecie cele. 
  3. Im dalej uda się Wam dotrzeć, tym więcej punktów zdobędziecie, ale uważajcie, gdyż rakieta, w której znajdują się wasi astronauci, może się rozbić, co pokrzyżuje Wasze plany!
  4. Gra kończy się w momencie, gdy jeden z Was umieści wszystkich swoich astronautów w przestrzeni kosmicznej lub rakieta rozbije się 11 razy. Wygra ta osoba, której astronauci zapewnią najwięcej punktów.

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • Chyba każdy właściciel kota brał kiedyś pod uwagę, że te miauczące stworzenia nie tylko zawładną ludźmi, ale i podbiją świat (o ile będzie im się chciało). W tej przyjemnej grze rodzinnej możemy sprawdzić taki właśnie scenariusz!
  • Zasady zabawy są proste, a jej piękno tkwi w niepewności. Z jednej strony mamy ważne decyzje takie jak to, jakiego astronautę wybierzemy i czy skorzystamy z szansy na zdobycie punktów, z drugiej – kuszenie losu nierozerwalnie wiąże się z ryzykiem, co zapewnia mnóstwo emocji. 
  • Instrukcja opisuje aż 3 warianty rozgrywki dla zaawansowanych: spotkanie z UFO, kosmiczne odkrycia oraz specjalne, tajne misje! Możecie dodawać je niezależnie, w dowolnej kombinacji, by urozmaicić swoje rozgrywki.
  • Gra cieszy oko dopracowanym wykonaniem: spójną szatą graficzną, planszą w formie solidnej maty oraz przyjemnym w dotyku pudełkiem.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2023-12-21 11:20:49