Spie*dolada
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
ATOTA
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 18 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 15 do 60 min.
Rok premiery
2023
Rok wydania
2023
Pudełko zawiera
* 165 kart (spier*oleń, wydarzeń i chaosu)
* kostkę
* 30 żetonów zielonych
* 30 żetonów czerwonych
* instrukcja

Opis

Spie*dolada to unikalna gra karciana dla dorosłych, która odzwierciedla prawdziwe życie: walkę ze swoimi spie*doleniami. Ten, kto pierwszy je pokona, wygrywa! Grę zaczynacie otrzymując po 3 Spie*dolenia, a wasze zadanie to wyjść na ludzi i się ich pozbyć. Czytajcie karty Wydarzeń, śmiejcie się ze zwyrolskich tekstów, wykonujcie polecenia i przyznawajcie żetony. Zielone cechy ratują wam d..pę i sprawiają, że pozbywacie się niechcianych kart, czerwone tylko Was ud..piają i pogłębiają życie w przegrywie.

Za łatwo by było, gdyby na tym był koniec. Każdy otrzymuje na łapę po 3 karty Chaosu, to one sprawiają, że rozgrywka staje się... pogmatwana, chaotyczna i bezsensowna. W końcu tytuł zobowiązuje. To nie jest kolejna nudna gra, z lekko chamskim tytułem, to naprawdę pudełko pełne zła robione przez naprawdę złych ludzi (pracowaliśmy w korpo).

Spie*dolada to idealny prezent na 18 urodziny, wieczór kawalerski lub na spontaniczne spotkania ze swoimi ziomkami - przegrywami. Zasady są proste i zrozumiałe już od pierwszej gry. Karty Chaosu zweryfikują zdolności strategiczne twoich znajomych, a karty Wydarzeń upewnią się, że nikt nie przyszedł na imprezę z kijem w d..pie.

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2024-01-26 11:55:51