Mała karczma
Pudełko wymiary
16 x 23 x 5 cm
16 x 23 x 5 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
6.45
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
gra karciana (Card Game)
Pozycja na BGG
13691
Ocena na BGG
6.45/10 na 106 głosy
Nazwa oryginalna
Little Tavern
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 3 do 5 osób
Czas gry
od 25 do 25 min.
Rok premiery
2024
Rok wydania
2024
Autor
Maxime Rambourg
Nazwa oryginalna
Little Tavern
Ocena na BGG
6.13
Pozycja na BGG
17072
Poziom trudności
1.00 na 5
Pudełko zawiera
*56 kart
*5 stolików
*44 monet
*instrukcja

Opis

Bezwzględna walka o napiwki!

Klienci pchają się do Małej karczmy drzwiami i oknami… Spraw, aby przy Twoim stoliku usiedli najhojniejsi z nich, a skąpców przekaż rywalom. Bierz pod uwagę zachcianki klientów, korzystaj z kart wydarzeń i zarób jak najwięcej na napiwkach, aby wygrać. Dziś w menu: ciosy poniżej pasa, ryzykowne przedsięwzięcia i mnóstwo zabawy!

Mała karczma to prosta gra karciana pełna negatywnej interakcji, w której staramy się tak rozmieścić napływających do lokalu gości, by to przy naszym stoliku znaleźli się ci, którzy zostawią największe napiwki. W każdej rundzie będziemy dobierali nową kartę gościa lub wydarzenia, którą musimy odpowiednio wykorzystać. Kluczem do zwycięstwa będzie baczne obserwowanie sytuacji przy stolikach i sprawne niszczenie planów przeciwników.

Na czym to polega?

  1. Podczas rozgrywki każdy uczestnik dysponuje własnym stołem. Przy każdym z nich może zasiąść czworo gości.
  2. W swojej turze należy dobrać kartę ze środka stołu. Można dobrać kartę postaci albo kartę wydarzenia.
  3. Gdy dobierzesz kartę postaci, odkryj ją, a następnie połóż przy wybranym stoliku. 
  4. W grze występuje 7 klanów, a przedstawiciele każdego z nich dają napiwki według innych zasad. Kluczem do zwycięstwa jest umiejętne łączenie ich w ramach jednego stolika i w całej karczmie. 
  5. Jeśli masz co najmniej 1 monetę, a przy każdym stoliku jest co najmniej 1 osoba, zamiast postaci możesz dobrać kartę wydarzenia. Wówczas przeczytaj na głos jej treść i rozpatrz efekt, a następnie ją odrzuć. 
  6. Runda dobiega końca, gdy przy wszystkich stolikach siedzi maksymalna liczba postaci. Podliczcie napiwki od biesiadników przy swoich stołach. 
  7. Gra dobiega końca, gdy któreś z Was zebrało monety o łącznej wartości co najmniej 25. Wygrywasz, jeśli udało Ci się zarobić więcej niż pozostali gracze.

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • Lubisz proste karcianki, w których karty wzajemnie na siebie wpływają, takie jak Sushi Go, Fantastyczne światy albo List miłosny? Mała karczma to propozycja dla Ciebie! Znajdziesz tu podobny klimat i poziom trudności, tyle że z dodatkiem negatywnej interakcji!
  • Proste zasady sprawiają, że gra świetnie nada się dla osób rozpoczynających przygodę z planszówkami, ale też jako przerywnik między cięższymi tytułami. 
  • Podczas rozgrywki musimy bacznie śledzić sytuację przy poszczególnych stolikach, by jak najlepiej wykorzystać pojawiające się postacie. Przemyślane decyzje pozwolą nam na skuteczne przeszkadzanie przeciwnikom, a nieprzewidywalne wydarzenia dodadzą grze nutkę ryzyka i niepewności.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2024-01-30 15:45:56