Hobbit: Gra Karciana
Pudełko wymiary
9.5 x 12.5 x 2 cm
9.5 x 12.5 x 2 cm
Waga około
0.1 kg
Ocena
5.19
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Kategorie
gra karciana (Card Game)
fantasy (Fantasy)
na podstawie powieści (Novel-based)
Pozycja na BGG
25355
Ocena na BGG
5.19/10 na 1509 głosy
Nazwa oryginalna
The Hobbit Card Game
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
eliminacja graczy (Player Elimination)
trikowanie (Trick-taking)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 25 do 35 min.
Edycja
1
Rok premiery
2012
Rok wydania
2012
Autor
Martin Wallace
Pudełko zawiera
*5 kart postaci
*60 kart walki
*instrukcja

Opis

Czy drużynie uda się triumfować nad złem? Czy dobro polegnie?

Czarodziej Gandalf zgromadził drużynę. Wraz z hobbitem Bilbem i krasnoludem Thorinem Dębową Tarczą ruszają by odzyskać upadłe Królestwo Krasnoludów. Nie będzie to takie proste gdyż wejścia do góry strzeże straszliwy smok Smaug i herszt orków Bolg! Czy drużynie uda się triumfować nad złem? Czy dobro polegnie?

Hobbit- Gra Karciana to przygoda dla 2 do 5 graczy, z czego wariant gry, zależy od ilości osób biorących udział w zabawie. Różnie będą się rozkładały siły dobra i zła. Raz gracze będą mieli do dyspozycji Bilba i Thorina, raz dołączy do nich Gandalf. Podobnie z siłami zła- w zależności od ilości graczy zło będzie miało do dyspozycji smoka i orka, lub wyłącznie Smauga. Rozdajemy każdemu z graczy karty i ruszamy na podbój królestwa krasnoludów! Grę Hobbit zawsze rozpoczyna gracz prowadzący Thorina. Z kart na ręku wybiera jedną i kładzie na środku. Następnie w kolejności gracze wykładają swoje karty. Pierwsza karta wyłożona (w tym wypadku Thorina) określa kolor danej lewy (kart na środku). Gracze kładą albo pod kolor (starając się wystawić jak najwyższą wartość) lub dowolną kartę. Uwaga! Kolor fioletowy wygrywa- przebija wszystko! Jeśli uczestnicy wyłożyli już karty, podsumowujemy. Lewę zdobywa osoba z najwyższą wartością danego koloru (lub fioletowa). Następnie rozdaje karty według postaci którą odgrywa. Smaug na przykład daje jedną kartę przeciwnikowi, a resztę może odrzucić bądź przekazać sobie. Jeśli skończą się karty na ręku, podsumowujemy symbole zebrane przez graczy na kartach. Gwiazda zadaje jedno obrażenie sługom zła, lub leczy ranę dobrym postaciom. Odwrotnie z hełmem orków- rani bohaterów, lecząc smoka i orka. Każda postać może wytrzymać 3 rany- jeśli jest więcej, odpada z gry- przegrywa. Za każdy symbol fajki postać zaczyna z jedną kartą więcej na początku przyszłej rundy. Gra toczy się do triumfu jednej ze stron- albo uśmierceniem smoka, albo porażką bohaterów.

Hobbit- gra karciana, to szybka i przyjemna przygoda w Śródziemiu. Nie potrzeba zbyt wiele miejsca, zasady nie są skomplikowane i dostosowują się od liczby graczy. Śmiało można wprowadzić nowicjuszy gier karcianych. Hobbit oferuje oczywiście dodatkowy dreszczyk emocji dla fanów prozy Tolkiena.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-03-04 18:07:38