Zwierzaki żądne władzy
Pudełko wymiary
10.5 x 16 x 4 cm
10.5 x 16 x 4 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
6.82
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
gra karciana (Card Game)
Pozycja na BGG
14759
Ocena na BGG
6.82/10 na 58 głosy
Nazwa oryginalna
Power Hungry Pets
Mechaniki
eliminacja graczy (Player Elimination)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 7 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 15 do 15 min.
Rok premiery
2024
Rok wydania
2024
Autor
Seiji Kanai
Nazwa oryginalna
Power Hungry Pets
Ocena na BGG
6.50
Pozycja na BGG
18407
Poziom trudności
1.00 na 5
Pudełko zawiera
* 21 kart
* 7 żetonów
* instrukcja
* Dodatkowe infor

Opis

Zwodniczo prosta gra strategiczna

Co wyjdzie z połączenia Listu miłosnego i Eksplodujących Kotków? Chaos, brudne zagrywki i nieustanne poszukiwanie zemsty! Zwierzaki żądne władzy to zwodniczo prosta gra karciana, w której musimy znaleźć równowagę między utrudnianiem życia przeciwnikom a chęcią zdobycia najpotężniejszej karty. Wszystko sprowadza się do jednej zasady: zwycięży osoba, która skończy z kartą o najwyższym numerze!

Na czym to polega?

  1. Każda z dostępnych w grze kart posiada dwa kluczowe elementy: wartość oraz efekt. Im wyższy numer widnieje na karcie, tym potężniejsze będzie jej działanie, jednak naszym celem jest posiadanie możliwie najwyższej numeru pod koniec gry. 
  2. W swojej turze zawsze mamy na ręce dwie karty, ale możemy zatrzymać tylko jedną. To od nas zależy, którą zachowamy, a której użyjemy, by zniszczyć innych graczy.
  3. Niektóre karty pozwalają eliminować przeciwników, żeby nie mogli dotrwać do końca rundy. Inne umożliwiają kradzież kart, a jeszcze inne chronią nas, gdy sami stajemy się celem.
  4. Runda kończy się, gdy aktywny gracz nie może dobrać karty. Osoby, które nie zostały wyeliminowane, pokazują, co miały na ręce. Zwycięża ten, kto ma przed sobą kartę o najwyższym numerze.

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • Wzorowane na znanym Liście miłosnym Zwierzaki żądne władzy stanowi szybką i łatwą do zrozumienia karciankę, idealną zarówno dla początkujących graczy, jak i jako przerywnik między cięższymi tytułami.
  • Połączenie sprawdzonego mechanizmu z humorem znanym z Eksplodujących Kotków nadaje grze jeszcze bardziej rywalizacyjnego charakteru. Koniec z romantycznymi opowieściami o księżniczkach i książętach, tutaj mamy do czynienia z bezwzględną walką o wyeliminowanie przeciwników!
  • Niewielkie rozmiary gry i minimum miejsca potrzebnego do zabawy sprawiają, że możemy zabrać ten tytuł ze sobą i bawić się absolutnie wszędzie.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2024-03-12 09:05:00