Tokaido
Pudełko wymiary
30 x 30 x 7.5 cm
30 x 30 x 7.5 cm
Waga około
1.1 kg
Ocena
6.96
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Hobbity
Kategorie
podróże (Travel)
Pozycja na BGG
629
Ocena na BGG
6.96/10 na 23266 głosy
Nazwa oryginalna
Tokaido
Mechaniki
bonusy za zakończenie gry (End Game Bonuses)
zbiory zasobów (Set Collection)
śledzenie czasu (Time Track)
--------- (Track Movement)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
zajmowanie pól akcji (Worker Placement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 40 do 50 min.
Edycja
1
Rok premiery
2012
Rok wydania
2012
Autor
Antoine Bauza
Nazwa oryginalna
Tokaido
Ocena na BGG
6.98
Pozycja na BGG
577
Poziom trudności
1.75 na 5
Pudełko zawiera
*1 plansza
*5 pionków Podróżników
*5 znaczników punktacji
*5 żetonów Bagażu
*50 monet
*10 dużych kart Podróżników
*12 kart Gorących źródeł
*60 kart Panoram
*25 kart Posiłku
*24 kart Pamiątek
*14 kart Spotkań
*7 kart Osiągnięć
Jest to samodzielna gra do serii Tokaido

Opis

Podróżniku! Tokaido czeka na Ciebie!

Wyrusz w podróż legendarnym szlakiem i odkryj cudowne krajobrazy Japonii. Zbieraj pamiątki, rozkoszuj się dobrodziejstwami drogi, oczyść duszę i nakarm ciało, zażywaj gorących kąpieli lub korzystaj z gościny przydrożnych karczm. Tokaido to familijna wyprawa dla dwóch do pięciu graczy, przy której miło spędzą czas i starsi i trochę młodsi.

Rozgrywkę rozpoczynamy od wybrania naszego podróżnika (każdy oferuje inne zdolności oraz inną zawartość startową sakiewki). Następnie podzielone według rewersów talie należy przetasować i poukładać w odpowiednich miejscach. Pionki umieszczamy w jednej z krańcowych karczm ustalając w jakiej kolejności będziemy się poruszać w pierwszej turze. W kolejnych prawo do przesunięcia pionka ma tylko ostatni (może się zdarzyć, że jeden gracz będzie się ruszał dwa razy pod rząd). Przemieszczamy się o tyle pól ile chcemy- w zależności od tego na co się nastawimy, lub jaką obierzemy strategię. Wygrywa osoba, która zgromadzi najwięcej punktów zwycięstwa. Jak je zdobyć? Poznając i rozkoszując się Tokaido! W zależności gdzie na szlaku postawimy pionek, taką akcję będziemy mogli podjąć. Na przykład na polach różowych dochodzi do spotkać (ciągniemy kartę z różowej talii spotkań), na polach niebieskich odpoczywamy (karta z wierzchu talii niebieskiej) itp. Na czerwonych polach możemy odwiedzić świątynie wpłacając monety w formie datków (nasza szczodrość jest przeliczana na końcu na punkty zwycięstwa). Są też specjalne pola, gdzie podczas odpoczynku możemy malować pejzaże (na każdym polu jedną jego część). Za każdy kompletny obraz jaki stworzymy też dostajemy punkty zwycięstwa! Premiowane są również zebrane pamiątki i skosztowane potrawy, także dróg do zwycięstwa jest wiele.

Wyrusz na własną wyprawę! Zobacz co dla Ciebie ofiaruje Tokaido. Prosta i przyjemna gra autora hitu „7 Cudów Świata”. Już sama specyficzna szata graficzna zapewnia niezwykłe doznania podczas tej duchowo-planszowej wyprawie, a całkiem niedawno pojawił się dodatek „Tokaido: Rozdroża” oferujące dodatkowe atrakcje. Poczuj zapach Kwitnącej Wiśni z „Tokaido”!

Nagrody i wyróżnienia

  • Zabawka Roku
    Zabawka Roku ()
    2018 (miejsce 1)

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-03-14 12:20:14