Honeycombs Blue
Pudełko wymiary
11.5 x 16 x 11.5 cm
11.5 x 16 x 11.5 cm
Waga około
0.9 kg
Ocena
6.19
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Piatnik
Kategorie
fantasy (Fantasy)
rozbudowa terytorium (Territory Building)
gry wojenne (Wargame)
Pozycja na BGG
8180
Ocena na BGG
6.19/10 na 529 głosy
Nazwa oryginalna
Mighty Empires
Mechaniki
hexagonalne pola (Hexagon Grid)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 1 do 8 osób
Czas gry
od 15 do 30 min.
Rok premiery
1990
Rok wydania
2024
Autor
Rick Priestley
Nazwa oryginalna
Mighty Empires
Ocena na BGG
6.19
Pozycja na BGG
8232
Poziom trudności
2.61 na 5
Pudełko zawiera
* 52 płytki
* woreczek
* instrukcja

Opis

Honeycombs Blue - plastry miodu. Kultowa gra w nowej odsłonie!

Honeycombs Blue to nowa odsłona naszego niesamowitego bestselleru - Honeycombs - plastry miodu. Wersja ta wzorowana jest portugalskimi kafelkami azulejos, znanymi na całym świecie płytkami ceramicznymi, które tworzą przepiękne mozaiki. Honeycombs Blue jest trochę trudniejsza od żółtej wersji Honeycombs, ponieważ wszystkie symbole są w zbliżonej kolorystyce.

Zbudujmy pszczeli ul!

Pszczoły to bardzo pracowite stworzenia, które od dawien dawna fascynują ludzi, zwłaszcza przyrodników. Tym razem będą potrzebowały naszej pomocy, aby zbudować cały plaster miodu. Gra polega na dopasowywaniu do siebie sześciokątnych płytek zgodnie z umieszczonymi na nich wzorami. W podstawowym wariancie każdy z uczestników otrzymuje równą liczbę płytek i musi ułożyć z nich plaster w jak najkrótszym czasie. Inny wariant polega na spokojniejszej grze turowej, w której układamy jeden wspólny plaster. Płytki gry Honeycombs plastry miodu mogą też posłużyć jako niezwykłe puzzle, dzięki którym stworzymy piękne mozaiki!

Zabawa dla całej rodziny

Pobawmy się plastrami miodu, ćwicząc spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia i strategię. Jak? Sięgając po najnowszą grę od Piatnika – Honeycombs Blue. Mimo że rozgrywka jest prosta, to daje mnóstwo frajdy. Można grać właściwie wszędzie – wystarczy stół lub podłoga, zabawa nie wymaga wielu przygotowań. Świetna dla dzieci już od 6 roku życia. To ciekawa forma spędzenia czasu dla całej rodziny. Dodatkowo gra jest mocno edukacyjna, skupia uwagę, motywuje do wysiłku intelektualnego. W szczególny sposób aktywizuje mózg dziecka.

To proste zasady, duża dynamika, jak i też niezwykłe emocje, towarzyszące przy dopasowywaniu poszczególnych żetonów, tworzących następnie miodowe plastry oraz piękne mozaiki. Tu każdy z uczestników bawi się świetnie, może wykazać się swoją spostrzegawczością i umiejętnością szybkiego myślenia.


Ale na czym to polega?

W niebieskim płóciennym woreczku znajdują się 52 kafelki z pięknymi grafikami. Gra polega na łączeniu płytek poprzez dopasowywanie tych samych symboli. Im więcej symboli dopasujesz, tym więcej punktów zdobywasz.
Jeżeli symbole do siebie nie pasują, płytka nie może być położona. Jedyny wyjątek stanowi puste pole(tzw. mydło), który pełni rolę jokera i pasuje do wszystkich symboli. Do każdej płytki można dopasować inne z sześciu stron.

Przebieg gry:

• Podziel 52 sześciokątne płytki równo między graczy
• Ścigaj się z innymi graczami, starając się jako pierwszy połączyć swoje płytki dopasowując narysowane na nich symbole
• Dopasuj jak najwięcej symboli, aby wygrać

To tylko jeden, najszybszy z trzech wariantów gry. Możliwa jest także spokojniejsza gra turowa, gdzie gracze po kolei dokładają płytki do wspólnego plastra miodu tworząc piękne mozaiki oraz Wspólne Puzzle. Grę urozmaicają płytki-jokery(tzw. mydło) oraz płytki specjalne.


Najwyższa jakość wykonania

Już samo opakowanie znacznie różni się od innych. Gra jest spakowana w niebieski płócienny gruby woreczek, ozdobiony pięknymi mozaikami w stylu portugalskich płytek azulejos. W środku znajdziemy 52 sześciokątne płytki, które przypominają plastry miodu i są wykonane z bardzo dobrej jakości grubego plastiku. Dzięki temu płytki są bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia i defekty. Każda płytka jest unikalna i posiada zupełnie inny zestaw ilustracji.

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2024-06-10 16:07:50